НАМ ДОВІРЯЮТЬ

Техніка з Європи та Америки
від найвідоміших виробників

+38 067 579 17 97

Роль та функції дронів у сільському господарстві

Для великої кількості науковців, дрони є недорогою платформою для повітряних камер.

Безпілотники оснащені стандартною камерою, яка знімає зображення, що об’єднуються програмним забезпеченням у карту земельних ділянок, т.з. "мозаїку" високої роздільної здатності.

На підставі зйомки складають електронні карти полів з виділенням на них необхідної інформації. Це може бути інвентаризація посівів, угідь. Наприклад, визначення потреби в застосуванні добрив за допомогою дрона скорочує кількість внесених добрив до необхідного рівня.

У багатьох безпілотників автопілот GPS виконує всі функції - від автоматичного зльоту до посадки.

Програмне забезпечення безпілотників складає план польоту, спрямовує на максимальне охоплення полів, а також керує камерою для оптимізації зображень для подальшого аналізу.

Безпілотні літальні апарати, можуть бути корисними фермерам, які вирощують сою, пшеницю, соняшник, кукурудзу, ріпак, буряки та інші культури. Життя фермера при цьому полегшується у кілька разів.

Наприклад, за допомогою дрона можна визначити ступінь дозрівання ріпаку!
Якщо в поле, де вирощують кукурудзу або соняшник, ще можна зайти, то в ріпак ви не зайдете ніяк: він дуже густо росте!

Крім того, використання дронів для замірів площі чи аналізу полів дешевше, ніж зйомки пілотованим літаком.

Наведемо найпоширеніші причини застосування дрона у сільському господарстві: його використовують для раннього виявлення шкідників, хвороб, потреби рослин в іригації, дефіциті азоту тощо. З цією метою на борту дрона закріплюють RGB-камери з високою роздільною здатністю, а також мульти- та гіперспектральні камери. Дрон облітає відповідні угіддя й сканує їх. Отримана з камер дрона інформація аналізується і порівнюється з показниками стандартних угідь. На підставі відхилень між фактичними та стандартними даними і виявляють шкідників, хвороби, нестачу води. Показники відхилень наносять на карту, що дає наочну їх картину. Далі залишається точково діяти для виправлення ситуації (нап., якщо на карті бачимо нестачу води на якійсь ділянці, то поливаємо саме цю ділянку, а не все поле).

Сільськогосподарські дрони стають дедалі необхіднішим інструментом.

Якщо дивитися глобально, то точні дані, отримані за допомогою дронів, можуть зменшити споживання води та знизити хімічне навантаження на зовнішнє середовище.

Дрони у с/г - це спосіб збільшити наші обсяги виробництва та зменшити навантаження на природу, зробити вагомий вклад майбутнє!

нагору